Web

Google Adsense Kazançları

İnternet siteleri içerisine ekleyeceğiniz reklamlar sayesinde eğer bir web site yöneticisi iseniz artık siteniz üzerinden maddi gelirlerinizi elde edebilecek ve bu anlamda da kısa süre içerisinde para kazanmaya daha iyi bir şekilde başlamış olacaksınız. Bunu yapabilmenizin türlü yolları var elbette. Arama motoru devlerinden Google sizlere kazanç sağlayabilmeniz adına Adsense reklamını sunmaktadır. Peki bu nasıl oluyor? Adsense reklam aslında bir nevi otomatik yayınlama sağlayan ve sitenizin içeriğe uygun olarak, müşterinin aramalarını baz alarak değişen bir döngü içerisindedir. Bu dönüşümü sağlayan da aslında Google’un site sahiplerine verdiği özel kodlardır. Kodları sitenize ekleyerek ziyaretçilerinize gösterebilecek hem gösterim başına hem de tıklama başına para kazanabileceksiniz. Adsense politikası içerisinde yer alan kurallar doğrultusunda ve daha iyi bir Adsense yerleşimi ile birlikte yayınlanan reklamlar üzerinden gelirinizi sağlayabileceksiniz.

Google Adsense Nasıl Kullanılır?

Adsense kurallarının en başta gelen özelliklerinden birisi de sayfa içerisinde üç adetten fazla reklam olmamasıdır. Google böyle bir kural koyuyor ve eğer fazlası olursa zaten sayfada otomatik olarak engelleniyor bu reklam. Sayfada eğer ki dört reklam varsa Google Adsense politikasına uymadığınız için sizi bu reklam alımından uzaklaştırırlar ve mevcut bakiyeniz varsa eğer onu da çekemezsiniz. 200 TL ulaşım zorunluluğu yer alan Adsense paneli içerisinde ne tarz reklamları sitenize ekleyeceğinize dair de seçimlerinizi yapabileceksiniz. Böylelikle bu reklamlar sayesinde daha fazla kazançlarınızı elde edebileceksiniz. Reklam yerleşimi en önemli kazanç adımıdır. O yüzden lütfen sayfa içerisinde tıklanabilir alanlara yoğunluk gösterin. Hatta şu sıralar mobil adsense yerleşiminin de önemi oldukça arttı. Çünkü ziyaretçilerin %80’i cep telefonlarından veya tabletlerden giriş yaparak dolaşıyor internette. Mobil adsense yerleşimini daha fazla ön plana alın bence.

mobil adsense yerleşimi, internetten kazanç sağlama, para kazanma, google adsense, google adsense ne kadar kazandırır?, google adsense nasıl kullanılır?

Adsense sayesinde binlerce kişi gibi sizler de sitenize reklam bulmak konusunda zorlanmayarak daha iyi bir şekilde kazançlarınızı elde edebileceksiniz. Adsense reklamcılık sistemi ayrıca ziyaretçilerinize de eğlenceli bir etkinlik sağlayabilir. Çünkü reklam verenler genelde daha fazla ilgili çekmek adına özellikle de flash oyun gibi birçok reklamları seçeneğini de sergileyebiliyorlar. Google reklam yerleştirme konusunda flash, gif ve birçok alternatiflere yer vermektedirler. Java ve php kodlar ise daha ön plandadır. Kazanç konusunda ne kadar kazandırır ona da bakalım. Eskiden olsaydı size çok kazanırsınız derdim ancak son zamanlarda kazançlar düştü. Google TL ve kuruş kullanımını aktif edince maalesef çok kazanmak zor oldu ama günlük ziyaretçilerinizin yoğunluğuna bağlı olarak yine çok yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse haber siteleri bu konuda en çok kazananlardır. Milliyet ve Hürriyet gibi haber sitelerinin yılda 100 milyon TL kazandığı söyleniyor. Tabi bu harcamaları da kapsarsa net 70 milyon TL’ye tekabül edebilir. Bildiğiniz üzere reklam olmadan, sıralamanız iyi olmadan ziyaretçi sağlamak da çok zor.

Kim ne derse desin şu an Google Adsense dünyada en çok kullanılan reklam platformu. Tercih ettiğiniz an sizi pişman etmez ancak dediğim gibi ziyaretçi sayınız çok fazla olmalıdır. Yoksa kazançlardan memnun kalmazsınız. Eskiden olsaydı dolar indeksli hesaplamalar çıkıyordu ortaya. Ama şu da bir gerçek ki Google Avrupa ülkelerinde çok daha fazla para kazandırıyor. Nedense en düşük bizde. Umarım bunu en kısa zamanda düzeltir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir