Oyun

PC Oyunları Iphone Veya Ipad’de Nasıl Oynanır?

Günün yorgunluğu ve stresinden arınmak için insanlar genel olarak oyun oynama eğilimindedirler. Oyun konsollarında oynanan oyunlar akıllı telefonların çıkmasıyla biraz bu cihazlara kaymış olsa da oyun konsollarındaki kaliteli oyunları akıllı telefonlarda bulmak pek de kolay olmuyor. Play Station üzerinden oynanan bir oyun Remode Play uygulama ile Android üzerinde oynanabilirken Xbox üzerinde oynanan bir oyun da Xbox One Game Streaming ile PC’de oynanabilir hale geliyor. Bu aktarım işlemleri oyun konsollarının keyfini uzatırken PC oyunları Iphone veya Ipad’de nasıl oynanır sorusu akıllara geliyor. Yazılımcılar bu noktada da bir çözüm geliştirmişler ve AppStore’den indirilebilen Moonlight Game Streaming uygulaması ile bu sorunu çözmüşlerdir.

İster Google Play Store olsun isterseniz de AppStore olsun binlerce hatta milyonlarca oyunu ücretli ya da ücretsiz olarak kullanıcılara sunmaktadırlar. Ücretli oyunların bile kalitelerine bakıldığında oyun konsollarının ya da bilgisayar oyunlarının kalitesini mumla arar oluyoruz. Hal böyle olunca her zaman elimizin altında uygun durumda olamayan Pc’lerden bir odaya kapanıp oyun oynamak yerine bu oyunu telefonumuza yansıtarak aile üyelerinin yanında oynuyor olmak daha cezbedici olmaktadır. Bunun için de yapmanız gereken birkaç basit işlem vardır.

Uygulamayı İndirip Kurmak

Bilgisayar oyunları Iphone veya Ipad’de nasıl oynanır sorusunun aslında cevabının büyük bir kısmı uygulamayı indirip kurulmasını beklemekle cevaplanmaktadır. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamaya hem AppStore üzerinden hem de kendi internet sitesinden ulaşıp Ios işletim sistemli telefonunuza ya da tabletinize indirmeniz yeterlidir. Kurulum işlemi zaten sistem tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.

PC Oyunları, PC Oyunları Iphone, PC Oyunları Ipad, Bilgisayar Oyunları Iphone, Ipad Bilgisayar Oyunları, Iphone Bilgisayar Oyunları

Bir sonraki aşamada bilgisayarı ve telefonu eşleştirme işlemi gelmektedir. Uygulama ara yüzü çok basit olduğu için birkaç dokunuşla bu eşitleme işlemi yapıldıktan sonra Bilgisayarınızın listesinden oyunu seçmeniz ve açmanız yeterli olacaktır. Sonrasında PC üzerinde oynamaya alıştığınız oyunu telefon ya da tabletinizden oynamanın keyfi kalmaktadır.

Sistem Gereksinimleri

Asıl olarak Moonlight programının çok fazla bir isteği yoktur. Sadece Bilgisayarınızın ekran kartının NVIDIA olması ve NVDIA Geforce Experiance uygulamasının bilgisayarınıza kurulup, böyle bir uzağa aktarım özelliğinin açılması gerekmektedir. Kolay ara yüzü sayesinde ayarlar menüsü altında bulacağınız bu özelliği aktif ettikten sonra Moonlight’ın sizden istediği tek bir şey kalır; internet bağlantısı. Yüksek bir internet hızınız varsa sorun olmayacaktır ancak internet bağlantı kaliteniz kötüyse oyunun takılmaması için ayarlar menüsünden çözünürlüğü düşürmeniz ve saniyede gösterilen kare sayısını 24’e çekmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir