Teknoloji

Surface Book 2 Geliyor!

2015 yılında ilk Surface Book modelini  piyasaya süren Microsoft, bu yılda yeni bir Surface book modelini piyasaya sürmek için hazırlıklarını devam ettiriyor. 2016 Haziran ayında tanıtılması beklenen Surface Book 2’nin ilk sürümüne göre daha çok güçlü donanımlara sahip olunması bekleniliyor. Sonuçta Microsoft ürünü olması bize her şeyin en üst seviyede olması gerektiğini belirtiyor. Dünya’nın en büyük işletim sistemi ağını oluşturan ve bu piyasanın kalbine oturan Bill Gates yapımı Surface Book bir nevi hem bilgisayar hem de dokunmatik ince bir cihaz görevinde. Özellikle de çizim yapan, photoshop kullanan kişiler için bir hayli kullanışlı.

Surface Book 2 Özellikleri

4K ekran çözünürlüğü ile gelmesi beklenen Surface Book 2’nin tasarımı da ilk sürümüne göre bir hayli farklı. İnternette paylaşılan bilgilere göre de Surface Book 2’nin  13,5 İnç büyüklüğünde olan dokunmatik ekranın sökülebilir ve takılabilir bir özelliğinin olması. Söylentilere göre yeni çıkacak olan bu 2’si 1 arada bilgisayarın 16 GB Ram’i 1 TB Depolama alanı  ve uzun pil ömrüne sahip olacağı söyleniyor. Çift işletim sistemi kullanılacağı ve windows 10’a göre çıkış yapılacağı da belirtilmiş durumda. Yanında ekrana özel kalemi de verilecek. Microsoft her şeyi iyi düşünüyor düşünmesine ama fiyat konusunda ne düşünüyor bakalım.

Surface Book 2 Özellikleri, Surface Book 2 Kaç Para?

Bir çok küçük öğeyi kendi bünyesinde barındıracağı tahmin edilen Surface Book 2’nin piyasaya çıktığında 1500 – 2000 dolar gibi bir  fiyata satılacağı düşünülüyor. Tabi bu fiyat sabit kalmayacak sürekli değişecektir, muhtemelen bu özellikler ile olduğundan biraz daha pahalı olacak. Ülkemize geldiğinde çeşitli vergiler ile bu verdiğim fiyat daha da artabilir. En azından şimdilik konuşulan haberler bu yönde. Ama çok sağlam bir ürün bizlerle olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir