İnternet, Web

WhatsApp Mavi Tik İşareti Ne İşe Yarıyor?

Sosyal medya alanında ki gelişim aynı zamanda da akıllı cep telefonlarınızdaki uygulamalarda daha yaygın hale gelebilmektedir. Mobile uygulamalar içerisinde en çok da sohbet etme alışkanlıkları ileri sürülmektedir ve bu alışkanlıklar neticesinde bir hayli çok olan sohbet uygulamaları sayesinde yenilikler getirilmiştir. Bu yenilikler ile beraberinde de sohbet uygulamalarını akıllı telefonlarımızda en başta yer etmemiz bizlerin sohbet alışkanlıklarını bir sefer daha vurgulamaktadır. Bilhassa bu alan da WhatsApp en tanınmış kişi uygulamalardan bir tanesi olmuş ve bu uygulamalar arasında yerini almıştır. WhatsApp, dünya genelinde kullanılan anlık iletişim sağlayabilen uygulamalardan birisidir ve bizlere bir hayli alan da güzel şeyler getirmiştir.

whatsapp mavi tik, işareti, ne işe yarar, nedir

Bu gelişimlerin en başta gelen özelliklerinden birisi de resim video gibi alışverişlerimizi sağlaması ve aynı zamanda son senede geliştirilen sesli arama özelliği ile de bir telefon müzakeresi sağlar gibi sesli konuşma sistemleri de sağlayabilmektedir. Birçok işlemi WhatsApp uygulaması ile gerçekleştirirken bir de sohbetlerin görülüp görülmediğini de tik işaretlerinin mavi olması ile de bizlere bariz bir hale getirmiştir.

Aslında bu özellik birçok kişi için iyi olmadı, zira iletisi gördüğü halde cevaplamak istemeyen birçok kişi iletinin görüldüğünü karşı taraf anladığı için zorunlu olarak cevaplamak zorunda kalıyor. Bu mavi tik uygulaması ile de beraber bu konuda suskun kalan birçok kişinin oyununu bozmuş oluyor ve bu manada oldukça büyük şikâyetleri de bulunmaktadır. WhatsApp ilerleyen tarihte de daha fazla gelişme ile beraber büyük olasılıkla bu şikâyetleri değerlendireceğe benziyor. Sizlere daha iyi bir alan sağlamak adına sürekli olarak güncel tutulan uygulama alanlarında sizler en iyi başarıları elde edebileceksiniz.

Az çok mavi tik işareti nedir, ne işe yarar gibi başlıklarda Whatsapp sesli konuşma uygulamasını da anlatarak açıklamaya çalıştık. Facebook’un satın aldığı bu uygulama artık tablet sürümü olarak da kullanıma açıldı. Bilgisayar versiyonu ile de masaüstü şekilde tüm konuşmalarınızı ve mesajlaşmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz arkadaşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir